Aplikacja T2T System – więcej przebadanych dzieci z wadami postawy

Aplikacja T2T System

Jak można trzykrotnie przyspieszyć pracę, trzykrotnie zmniejszyć koszty lub trzykrotnie zwiększyć zyski? – odpowiedzi warto poszukać w T2T System w Nędzy.

Firma T2T System od siedmiu lat tworzy i wdraża oprogramowanie, które – dzięki wiedzy i umiejętnościom jej programistów – przynosi wymierne korzyści biznesowe. Aplikacja T2T System pozwala przebadać więcej dzieci z wadami postawy.

- reklama -

– Nasza działalność skoncentrowana jest na outsourcingu IT. Świadczymy usługi informatyczne głównie naszym stałym klientom, wykonujemy modyfikacje programów, a także dużych systemów znajdujących się już w posiadaniu firm – tłumaczy Joanna Urban, specjalistka ds. współpracy z klientem w T2T System.

Takim ekonomicznie uzasadnionym rozwiązaniem informatycznym T2T System jest prozdrowotna aplikacja do badania wad postawy ciała u dzieci, przygotowana dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu. Napisana została przez dwóch informatyków – Damiana Herzoga i Piotra Golli.

– Od kiedy mamy sprzęt, badania stały się bardziej powszechne, zdiagnozowaliśmy już ponad 3,5 tys. dzieci – mówi Artur Krawiec, dyrektor MOS w Raciborzu.

Badani dokładniej, a przy tym krócej

Stary program wymagał wprowadzenie dużej ilości danych i wielu dodatkowych operacji. Badanie jednego dziecka trwało nawet 10 – 12 minut, a tym samym przy 700-osobowej grupie małych pacjentów wydłużało się do tygodnia. Proces ten był bardzo skomplikowany, a przy tym nie było możliwości zaktualizowania aplikacji. Nauczyciele MOS, aby przedstawić rodzicom wiarygodne wyniki, po godzinach analizowali badania, zwykle kończąc pracę w domu.

Nowy program skraca czas z siedmiu do trzech dni. – W stosunku do poprzedniej wersji zwracaliśmy uwagę, żeby usprawnić badanie jednego dziecka, ograniczając je do 3 – 5 minut. Tym samym skrócono je dwu-, a nawet trzykrotnie – tłumaczy programista Damian Herzog.

Wyniki zawsze w zasięgu ręki

Aplikacja obsługuje urządzenie, które składa się z dwóch kamer. Pierwsza wykonuje zdjęcia sylwetki badanego dziecka, druga umieszczona w podoskopie – fotografuje stopy. Zdjęcia następnie są gromadzone, segregowane i przechowywane. W ten sposób tworzona jest historia wykonanych badań dla każdego dziecka, z możliwością zarządzania informacjami zapisanymi w programie.

– Pracownicy MOS mogą w każdej chwili analizować badania wykonywane w różnym czasie, bez potrzeby przeszukiwania katalogów. Mogą monitorować przebieg leczenia oraz za pomocą jednego „kliknięcia” wygenerować raport na podstawie chronologicznie uporządkowanych zdjęć. Dużo łatwiej w ten sposób ocenić zmiany w postawie dziecka następujące w efekcie prowadzonych zajęć korekcyjnych – tłumaczy Joanna Urban z T2T System.

Przygotowanie aplikacji zajęło programistom około miesiąca. Prace nad programem zakończą się w ciągu sześciu tygodni, gdyż aktualnie trwa jego wdrażanie i szkolenie pracowników ośrodka.

Aplikacja zgodna z oczekiwaniami

Dla T2T System ważne jest, aby mieć stały kontakt z klientem oraz pozyskać wiedzę na temat prowadzonej przez niego działalności. Wtenczas można bez większych problemów dostosować program do oczekiwań. – Z MOS bardzo dobrze nam się pracowało. Finalny projekt, który otrzymali jest prawie dokładnie tym, o co im chodziło. W rezultacie zainstalowanie nowego programu trzykrotnie przyspieszy badanie, a tym samym będzie można diagnozować trzy razy więcej dzieci – dodaje specjalistka T2T System.

Firma z Nędzy ze szczególnym zaangażowaniem przystąpiła do tworzenia nowej aplikacji, traktując ją nie tylko jako poważne wyzwanie, ale przede wszystkim swoją misję na rzecz zdrowia i sprawności dzieci.

Diagnozują wady postawy

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu przed 11 laty zakupił sprzęt do diagnozy postaw ciała. Wcześniej dzieci poddawane były uproszczonym badaniom ortopedycznym, co zajmowało jeszcze więcej czasu. – Od kiedy mamy sprzęt, badania stały się bardziej powszechne, zdiagnozowaliśmy już ponad 3,5 tys. dzieci – mówi Artur Krawiec, dyrektor MOS w Raciborzu. Początkowo ograniczone były wyłącznie do podopiecznych ośrodka, od kiedy istnieje tam Stowarzyszenie „Ruch najlepsze lekarstwo”, badane są również dzieci spoza MOS.

– Wychodzimy z inicjatywą do szkół w ramach prowadzonych przez miasto programów badań przesiewowych. W ubiegłym roku przebadaliśmy 600 uczniów szkół podstawowych w Raciborzu, a dwa lata temu ponad 1200 dzieci – wylicza dyrektor. Z grupy tej około 60 proc. dzieci trafia do MOS głównie z takimi problemami, jak: skrzywienia boczne kręgosłupa, garby żebrowe, wały lędźwiowe. Dochodzą do tego wady współistniejące: plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy płaskie, wady kończyn dolnych, wady stóp i klatki piersiowej. Nowy program jest bardzo przydatny, ponieważ raciborski ośrodek planuje diagnozować dzieci nie tylko z miasta, ale i powiatu.

Obecnie z gimnastyki korekcyjnej w MOS korzysta około 700 dzieci, są to zarówno podopieczni ośrodka, jak i należące do grupy stowarzyszenia.

T2T System

www.t2t-system.com

 

 

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj