Tajniki druku na warsztatach w Markowicach [ZDJĘCIA]

0
Warsztaty drukarskie w Markowicach

Wielka liga młodych czytelników wznowiła swoją działalność w Markowicach. Pierwszymi zajęciami jakie odbyły się po wakacyjnej przerwie były warsztaty o tematyce drukarskiej pod nazwą „Era Gutenberga”. 

14 września biblioteka w Markowicach zaprosiła uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 do udziału w warsztatach edukacyjnych o tematyce drukarskiej pod nazwą „Era Gutenberga”.
Zajęcia odbywały się przy trzech stanowiskach – zecerni, drukarni i ilustratorni. Na pierwszym uczestnicy mieli za zadanie samodzielne przygotować skład tekstu przy użyciu czcionek. W drukarni omówione zostały zagadnienia pracy drukarza a uczniowie mogli własnoręcznie wydrukować certyfikaty uczestnictwa w warsztatach. Na ostatnim stanowisku – ilustratorni przygotowywali ilustracje do ksiąg ciekawą techniką wymagającą kreatywnego podejścia. Na koniec każdy otrzymał na pamiątkę certyfikaty potwierdzone dodatkowo pieczęcią lakową.
Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here