Kartoffelfest w Bolesławiu w stylu rock’nroll [ZDJĘCIA]

Kartoffelfest w Bolesławiu

Chrupiące placki ziemniaczane, złociste frytki i kartoffelsalat. Pyszne ziemniaczane potrawy można było do woli degustować w sobotę, 15 września, przed Domem Wiejskim w Bolesławiu.

W ubiegłym roku święto ziemniaka w Bolesławiu przebiegała na bawarską nutę, dwa lata temu w żeglarsko-pirackich klimatach, jeszcze wcześniej w stylu country and western, byli także faceci w spódnicach, czyli szkoccy dudziarze prosto z Monachium i Augsburga.

- reklama -

W tym roku na Kartoffelfeście w Bolesławiu królowały kropki i rock’nroll. Co ciekawe, termin imprezy w Bolesławiu przypadkowo wpisał się w Międzynarodowy Dzień Kropki, który przypada właśnie 15 września.

Oprócz degustacji potraw z ziemniaków, na biesiadników czekało mnóstwo atrakcji. W programie artystycznym wystąpiły przedszkolaki oraz dzieci ze świetlicy. Niesamowite zdolności akrobatyczne zaprezentowała „dziewczyna z gumy” – Natalia Kubny. Piosenki z repertuaru Elvisa Presleya zaśpiewał Mischel z Rotterdamu – holenderski fan Bolesławia i swojej żony bolesławianki. Były też gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wybierano króla i królową ziemniaka, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Bailar.

Kartoffelfest jak co roku zorganizowało Koło DFK w Bolesławiu, ale dobra zabawa, wspaniała atmosfera i wszelkie atrakcje podczas festynu możliwe były dzięki zgodnej współpracy wszystkich organizacji i zaangażowaniu mieszkańców Bolesławia. Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RFN.

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Krzyżanowice

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here