Dofinansowanie do modernizacji ul. Długiej coraz bardziej realne

ul. Długa podczas remontu

Miasto stara się o 1,5 miliona złotych dofinansowania do modernizacji ulicy Długiej w Raciborzu.  Projekt przeszedł pozytywnie ocenę formalną w Urzędzie Marszałkowskim. Do oceny pozostaje jeszcze ocena merytoryczna.

Projekt rewitalizacji ulicy Długiej przeszedł pozytywną ocenę formalną. Co to oznacza? Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zdecydował, że złożone  dokumenty o uzyskanie dofinansowania nie zawierają żadnych błędów ani braków. Do oceny pozostaje jeszcze ocena merytoryczna. To właśnie ta część pracy urzędników Urzędu Marszałkowskiego w największym stopniu decyduje o tym czy zostaną przyznane miastu środki europejskie. Oceniana zostaje wówczas przede wszystkim celowość realizacji projektu.

- reklama -

Miasto stara się o dofinansowanie w kwocie 1,5 miliona złotych, co stanowi prawie 65 procent wartości kosztorysowej inwestycji. Po modernizacji ulica Długa ma zyskać nowe oblicze. Aktualnie trwają już prace, dzięki którym ulica zyska również na przestrzeni. Klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do sklepów, które są zlokalizowane na tym najbardziej popularnym w Raciborzu deptaku. Również użytkownicy ruchu będą czuli się bardziej swobodnie i bezpiecznie. Na ulicy pojawi się także nowa mała architektura (m. in. ławki) oraz drzewa.

oprac./A/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here