Wykup mieszkanie z 75% bonifikatą. Tylko do 31 grudnia 2018r.

bonifikaty do mieszkań Racibórz

Warto pospieszyć się z wizytą w magistracie. Osoby, które złożą wniosek do 31 grudnia 2018r. będą mogły skorzystać z możliwości wykupu mieszkania z 75 procentową bonifikatą.

Osoby wynajmujące mieszkanie z zasobu mieszkaniowego gminy (i lokal ten jest przeznaczony do sprzedaży), mają możliwość wykupu mieszkania z bonifikatą. Aktualnie wysokość bonifikaty jest bardzo atrakcyjna, bo wynosi ona aż 75 procent wartości mieszkania. Po 1 stycznia 2019 roku wysokość bonifikaty będzie wynosić już 60 procent, po 1 stycznia 2020 roku 50 procent, a od 1 stycznia 2021 już tylko 40 procent. Decyduje data wpływu wniosku do Urzędu Miasta. Warto się więc pospieszyć z wizytą w magistracie!

- reklama -

Wartość mieszkania ustalona jest przez rzeczoznawcę. W ostatnim czasie średnia cena metra kwadratowego kształtowała się na poziomie ok. 2200zł. Dopuszczana jest możliwość rozłożenia płatności na raty. Dodatkowym kosztem związanym z nabyciem mieszkania są koszty notarialne i opłaty sądowe. Łącznie to około 1600 zł.

Aby wykupić mieszkanie należy najpierw złożyć wniosek o nabycie lokalu mieszkalnego. Wnioski można znaleźć na stronie www.bipraciborz.pl oraz w tradycyjnej, papierowej wersji w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Racibórz.

oprac./A/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here