Polsko-niemiecka integracja w Magdeburgu

Uczniowie z Tworkowa w Magdeburgu

Uczniowie oraz nauczyciele z Tworkowa w ramach projektu ERASMUS wzięli udział w spotkaniu w Magdeburgu . Międzynarodowa integracja upływała pod znakiem wycieczek, wspólnej zabawy, a także nauki podczas różnych zajęć.

W dniach 16 do 22 września 2018 roku w ramach europejskiego programu Erasmus+ odbyło się w Magdeburgu (w Niemczech) spotkanie koordynatorów i nauczycieli uczestniczących w realizacji tego projektu. Szkołę z Tworkowa reprezentowali pan Damian Chudecki – nauczyciel wychowania fizycznego oraz pani Danuta Janoch – koordynator projektu. Wraz z nauczycielami do Magdeburga pojechała ośmioosobowa grupa dzieci z klasy Va i Vb z Tworkowa. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele krajów partnerskich z Niemiec, Austrii, Grecji, Hiszpanii i Danii.

- reklama -

Dzieci i nauczycieli przywitał dyrektor szkoły Mario Vollack, a uczniowie zaprezentowali swój ciekawy powitalny program artystyczny. Uczniowie z Tworkowa, którzy pierwszy raz odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę brali czynny udział w zajęciach plastycznych, szachowych i sportowych. Na sali gimnastycznej odbywały się lekcje floorballu. W tej dyscyplinie uczniowie z Magdeburga mają ponadprzeciętne umiejętności, o czym wszyscy się przekonali na zorganizowanym turnieju dla uczniów i nauczycieli. Dzieciom z polskiej szkoły podobała się także wspólna lekcja gotowania oraz zajęcia relaksacyjne z masażem poprowadzone przez panią Kerstin – koordynatora projektu z Niemiec.

Po zajęciach uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca w Magdeburgu, m.in. Zieloną Cytadelę, Katedrę pod wezwaniem św. Maurycego i św. Katarzyny, fontanny fauny. Oprócz zwiedzania było też trochę rekreacji. W programie pobytu odbyła się również wycieczka do Quedlinburga oraz do gminy Marienborn oraz zwiedzanie fabryki szkła.

W ostatnim dniu odbyła się lekcja zabaw integracyjnych oraz wspólnych tańców. To stworzyło wesołą atmosferę i wiele uśmiechu na twarzach wszystkich dzieci. Z kolei koordynatorzy projektu z wszystkich krajów opracowali szczegółowo plan pracy trzeciego a zarazem ostatniego roku międzynarodowej współpracy.

oprac./A/

fot. UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here