Bomba na polu w Krzyżanowicach

0
Bomba na polu w Krzyżanowicach

Niebezpieczne znalezisko zlokalizował jeden z mieszkańców w Krzyżanowicach podczas prac rolnych na polu. Z pobliskich zabudowań oraz szkoły i przedszkola ewakuowano około 500 mieszkańców. Niewybuch zabrali wojskowi saperzy.

Mieszkaniec Krzyżanowic, podczas prac rolnych na polu, znalazł bombę lotniczą z okresu II Wojny Światowej. Z pobliskich zabudowań policjanci ewakuowali kilkaset osób i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się wojskowi saperzy.

- reklama -

Wczoraj około 10.00 dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony, że na polu w Krzyżanowicach przy ulicy Mickiewicza znaleziono bombę lotniczą. Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Z pobliskich zabudowań oraz szkoły i przedszkola ewakuowali około 500 mieszkańców. Niewybuch zabrali wojskowi saperzy.

Bomba na polu w Krzyżanowicach

Ostrzegamy, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani ich przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde ich dotknięcie lub próba przemieszczenia może zakończyć się tragedią. Prosimy o ostrożność i rozwagę. Przypominamy również o niezwłocznym zgłaszaniu nam takich znalezisk.

Bomba na polu w Krzyżanowicach

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here