Nowy defibrylator trafił do pogotowia w Krzyżanowicach

0
Nowy defibrylator dla ambulansu pogotowia w Krzyżanowicach

Nowy sprzęt , który przekazano stacji pogotowia ratunkowego w Krzyżanowicach, został zakupiony przez samorząd gminy Krzyżanowice. Nowoczesny Defibrylator kosztował 60 tys. zł.

Nowy defibrylator kliniczny LIFEPAK15, zakupiony przez samorząd gminy Krzyżanowice, został przekazany stacji pogotowia ratunkowego w Krzyżanowicach. Urządzenie będzie na wyposażeniu karetki pogotowia, obsługującej przede wszystkim gminę Krzyżanowice, ale także powiat raciborski i wodzisławski.

- reklama -

Przekazanie sprzętu odbyło się przy Ośrodku Zdrowia w Krzyżanowicach w poniedziałek 1 października. Przy przekazaniu obecny był dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, pielęgniarka oddziałowa pogotowia ratunkowego Alicja Skowronek, kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Krzyżanowicach Ewelina Starosta-Piłat oraz wójt gminy Grzegorz Utracki. Niestety nie było zespołu ambulansu, który w tym czasie wyjechała do chorego.

Nowy defibrylator kliniczny LIFEPAK15 kosztował 60 tys. zł. To sprzęt zaliczany do najnowocześniejszych urządzeń tej klasy. Posiada liczne funkcje monitorowania parametrów życiowych, posiada też modem do teletransmisji zapisu EKG do ośrodków kardiologii inwazyjnej.

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here