Trwa remont byłej siedziby Policji

komenda_policji_ racibórz

Ruszyły prace remontowe byłej komendy Policji. Zadanie jest jednym z kluczowych elementów rewitalizacji centrum miasta. W nowoczesnym budynku będą się mieścić mieszkania wspomagane oraz tzw. dom dziennego pobytu.

Po tym jak Policja przeniosła się kilka lat temu na ulicę Bosacką, budynek po byłej komendzie, który jest własnością miasta, pozostawał pusty. Urząd Miasta zdecydował się aplikować o środki europejskie, żeby wyremontować ten obiekt. Dzięki temu działaniu zostały zrealizowane dwa założenia jednocześnie. Po pierwsze powstanie miejsce, które będzie stanowić kompleksową ofertę dla osób niepełnosprawnych i dla osób starszych. Jest to szczególnie istotne w kontekście walki z procesami depopulacji. W budynkach po modernizacji będą się mieścić mieszkania wspomagane oraz tzw. dom dziennego pobytu. Zarówno mieszkania wspomagane jak i dom dziennego pobytu będą całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- reklama -

Mieszkania wspomagane będą objęte monitoringiem. Zainstalowany będzie w nich również system przywoławczy. Wszystko po to, by mieszkańcy czuli się bezpieczni. W budynku będzie dyżurował stale wykwalifikowany personel pielęgniarski, który będzie czuwał nad lokatorami. W obiekcie znajdzie się miejsce na kuchnię, jadalnię, pracownie prorozwojowe, salę sportowa, pomieszczenia biurowe, pomieszczenie na rowery, sprzęt i narzędzia ogrodnicze. Zarówno budynek mieszczący mieszkania wspomagane jak i dom dziennego pobytu będą wyposażone w windę/dźwig oraz bezprogowe podjazdy.

oprac./A/

fot. Urząd Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj