Tetraedr ze sztuką „Gwoli jakiejś tajemnicy” na zakończenie Festiwalu Teatralnego [ZDJĘCIA]

Spektakl wyreżyserowany przez Grażynę Tabor, kończący I Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Raciborzu zgromadził w RCK wielu sympatyków teatru. 

Spektakl premierę miał w marcu 2017 roku, jednak stale zdobywa cieszy się dużym zainteresowaniem na wydarzeniach teatralnych. Młodzi aktorzy w spektaklu „Gwoli jakiejś tajemnicy”, zmierzają się z wymagającym przewodnikiem po świecie natury człowieka, jakim jest Witold Gombrowicz. Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia ,,przynależności”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek. Bardzo dobrze zagrana sztuka przez młodych aktorów dowodzi ogromnej umiejętności edukacji przez sztukę młodych artystów przez reżyserkę i bohaterkę kończącego się Festiwalu Teatralnego.

- reklama -

Po spektaklu, na który do RCK przybyło wielu widzów, usłyszeliśmy podziękowania Grażyny Tabor dla wszystkich, którzy zaangażowali się w realizację I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Raciborzu. Dla aktorów wszystkich grup, które gościły w Raciborzu, dla sponsorów i ludzi dobrej woli. – Mam nadzieje, że festiwal na stałe zagości w kalendarzu imprez kulturalnych Raciborza. A kto wie, może i doczekamy czasów, że będzie to impreza która będzie odbywała się dwa razy w roku, na wiosnę oraz na jesień – zakończyła marząc reżyserka Tetraedru.

 

Ireneusz Burek

fot. Iwona Kwapisz, Ireneusz Burek Raciborski Klub Fotograficzny „w kadrze”

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj