„Zabawa” Sławomira Mrożka w kawiarni Tęczowa [ZDJĘCIA]

"Zabawa" w nieistniejącej już kawiarni Tęczowa

W sobotni wieczór (07.10), w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Raciborzu, w nieistniejącej już kawiarni Tęczowa, Teatr Brama z Goleniowa wystawił spektakl pt. „Zabawa”.

Inscenizacja oparta na sztuce Sławomira Mrożka o tym samym tytule, opowiada o trójce przyjaciół/kolegów, którzy – mimo umysłowej ociężałości – odczuwają wyższe potrzeby, tyle, że nie potrafią ich w odpowiedni sposób zwerbalizować. To, czego szukają, to nie tylko tytułowa tania zabawa w remizie czy domu kultury. Bohaterowie przedstawienia mogą być obrazem całego społeczeństwa, łakną prawdziwej sztuki i zakotwiczenia w tradycji. Nie przychodzi im jednak na myśl, że zarówno kultura, jak i tradycja przestały być autentyczne, są natomiast skutecznie zakłamywane.

- reklama -

Mieszkańcy Raciborza bardzo licznie zjawili się na spektaklu i z pewnością nie zawiedli się na poziomie artystycznym wydarzanie. Teatr Brama  z Goleniowa to instytucja zdobywająca liczne laury na wielu konkursach, głównie w obszarze teatru alternatywnego.

Zobacz również wnętrze kawiarni Tęczowa w galerii:

 

 

/EnDe/

fot.: Piotr Wołoszyn, Zuzanna Sczyrba, Ireneusz Burek – Klub Fotograficzny W KADRZE

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj