Europejski Dzień Języków w SP18 [ZDJĘCIA]

0
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków

Każda z klas wylosowała nazwę kraju Unii Europejskiej, a następnie prezentowała go przed jury.

28 września w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków. EDJ to coroczne święto języków, które zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Celem tej imprezy jest zachęcanie do nauki jak największej liczby języków obcych. W SP18 uczniowie uczęszczają na lekcje języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

- reklama -

7 września każda z klas II-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych wylosowała nazwę kraju Unii Europejskiej po to, aby trzy tygodnie później zaprezentować go jury. Klasy II i III kolorowały flagi różnych krajów i wyeksponowały je w ciekawy sposób na gazetkach. Drzwi sal zostały ozdobione flagami i ich nazwą. Poza tym w tym dniu uczniowie byli ubrani w barwach kraju, zaś na lekcji wychowawczej rozwiązywali zagadki Trimino (łączenie początku nazwy kraju z jego końcówką), grali w interaktywną zabawę Tiny Cards (łączenie nazw kraju z flagą) oraz Quiver (projektowanie własnej flagi i możliwość zobaczenia jej w 3D).

Klasy IV-VI dodatkowo rozwiązywały quizy, krzyżówki, korzystały z learningapps, quizizz, wordwall i padletu. Natomiast uczniowie starszych klas (VII-VIII i III gim.), poza przygotowaniem gazetki i ozdobieniem drzwi, mieli za zadanie przedstawić wylosowany kraj wg własnej inicjatywy. Niektórzy przygotowali jedzenie związane z tym krajem, a inni prezentację multimedialną. Była to prawdziwa „kuźnia talentów”.

Dwie komisje w składzie: p. Sława Mądrzyńska-Galińska i p. Janusz Jureczko (klasy II-VI) oraz p. Mirella Obłąg, p. Dorota Kotwica i p. Mariusz Janicki (klasy VII-VIII i III gim.) oceniały wkład, zaangażowanie oraz kreatywność uczniów.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here