Czytelnicy raciborskiej biblioteki spotkali się z pisarzami [ZDJĘCIA]

0
Spotkania z pisarzami w ramach „Wielkiej ligi młodych czytelników”
Spotkania z pisarzami w ramach „Wielkiej ligi młodych czytelników”

Spotkania z Joanną Wachowiak i Barbarą Kosmowską odbyły się w ramach Wielskiej Ligi Młodych Czytelników.

Październik to miesiąc spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. W ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” w Markowicach odbyły się już warsztaty literackie z Joanną Wachowiak i spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – a raciborska biblioteka zapowiada, że to jeszcze nie koniec.

- reklama -

Joanna Wachowiak – doktor nauk humanistycznych, wykładowca na Uniwersytecie w Poznaniu, a od sześciu lat także autorka książek dla dzieci – omówiła na spotkaniu z klasą III i IV przygody bohaterów swoich książek „Kot kameleon” oraz „Ala Baba i dwóch rozbójników”. Pisarka zaprosiła uczestników do kosmicznej zabawy w kalambury oraz zaproponowała twórcze układanie historii o… butach. Dzieci dopytywały o pomysły na tytuły książek, a także tematykę opowiadań, które autorka obecnie pisze.

Kilka dni później, również w bibliotece w Markowicach, odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla młodzieży m.in. „Buba”, „Dziewczynka z parku” czy „Samotni.pl”. Pisarka omówiła z klasą VI, VII i VIII trudne tematy takie jak śmierć, rozstanie czy tęsknota, które często goszczą na kartach jej powieści.

Jeszcze w październiku odbędą się kolejne spotkania autorskie w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników”. 22 października gościem biblioteki w Markowicach będzie Marianna Oklejak, a 25 października Wojciech Widłak.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here