Z wizytą w ogródku zielarskim

Uczniowie z Babic z wizytą w ogródku zielarskim

Uczniowie z Babic, goszcząc w ogródku zielarskim, który powstał podczas projektu „Bogactwo Ziół w Nędzy”, mogli zobaczyć liczne gatunki ziół oraz poznać ich zdrowotne właściwości. 

W piątek, 5 października Irena Ponanta z Uniwersytetu III Wieku w Nędzy gościła uczniów III klasy Szkoły Podstawowej z Babic. Z uczniami przyjechały dwie nauczycielki: pani Elżbieta oraz pani Małgorzata.

- reklama -

Uczniowie z Babic z wizytą w ogródku zielarskim

Na początku spotkania uczniowie zapoznali się z ogródkiem zielarskim, oglądali go z każdej strony oraz wąchali i dotykali. Następnie pani Ela wyciągnęła z torby parę rzeczy zakupionych wcześniej w sklepie, m. in. herbatkę rumiankową czy oregano. Dzieciaki miały dopasować zioła znajdujące się w opakowaniach z tymi, co rosną w ogródku zielarskim. Łączenie w pary odbyło się bezproblemowo.

Uczniowie z Babic z wizytą w ogródku zielarskim

W międzyczasie pani Irena poopowiadała słuchaczom o różnych zastosowaniach leczniczych ziół, jak się o nie dba i nie tylko. Dzieci były bardzo zainteresowane całym wydarzeniem i obiecały, że postarają się, by przy ich domach powstały mini ogródki zielarskie.

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here