Źle się dzieje w rybnickim szpitalu

Szpital w Rybniku

Wojewódzki Szpital nr 3 w Rybniku, przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Wśród załogi może dojść do strajku, a na oddziale wewnętrznym może zabraknąć lekarzy. Jak na razie nie widać możliwościowi wyjścia z impasu.

Nadal nie ma porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi działającymi w szpitalu w Rybniku, a dyrekcją placówki. Na 15 października zaplanowano dalsze rozmowy. W referendum strajkowym ponad 90% załogi zadeklarowało chęć przystąpienia do strajku. Wczoraj (08.10) około 200-osobowa grupa pracowników zgromadziła się pod gabinetem dyrekcji szpitala, gdzie doszło do pikiety. Związki zawodowe domagają się podwyżek w wysokości 1200zł brutto. Dyrekcja zaproponowała podwyższenie uposażenia, odpowiednio o 100 i 150 zł.

- reklama -

W szpitalu nie ma również porozumienia w sprawie internistów. Dziewięciu z nich złożyło wypowiedzenia z końcem sierpnia. Jeżeli konflikt nie zostanie zażegnany do końca listopada, oddział wewnętrzny może nie spełniać kryteriów NFZ do dalszego działania. Lekarze swoje działania tłumaczą przeciążeniem oddziału i brakiem rzetelnej opieki nad pacjentami. Drugi oddział internistyczny, na chwilę obecną działa bez przeszkód.

/EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj