Zmodernizowano boisko SP 13

Szkoła podstawowa nr 13 w Raciborzu Nowe boisko

Szkoła podstawowa nr 13 w Raciborzu może pochwalić się nowoczesnym obiektem sportowym. Inwestycja to jeden z kolejnych dowodów na to, w jak dużym stopniu miasto angażuje się w modernizację szkół i przedszkoli.

To właśnie dzisiejsi uczniowie będą stanowić o jutrzejszym potencjale naszego miasta. Wiedza, jaką nabędą w raciborskich placówkach pozwala im na kształcenie się na dobrych uczelniach, a później zdobycie dobrze płatnej pracy. Raciborskie szkoły to również prawdziwe kuźnie talentów sportowych. Remont miejskiego stadionu lekkoatletycznego, budowa nowych ścieżek rowerowych, stworzenie aqua parku to tylko nieliczne przykłady działań, które od wielu lat zmierzają w tym kierunku.

- reklama -

Jak przebiegał remont SP 13? Co mieściło się w ramach modernizacji? Przede wszystkim bezpieczne boisko. Wyremontowana powierzchnia to ponad 2100 metrów kwadratowych, na której oprócz boiska znalazło się także miejsce dla bieżni, małej widowni na 30 osób, piłkochwytów. Pojawiła się także nowa drewniana wiata, trawnik o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, pole do gry w „chińczyka” namalowane na kostce na szkolnym dziedzińcu oraz nowe oświetlenie boiska. Dzisiaj dzieci na nowym boisku będą mogły podnosić swoją sprawność rywalizując w grach zespołowych takich jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, ale także zdobywając pierwsze szlify w lekkiej atletyce, bo na zmodernizowanym obiekcie znalazła się także skocznia do skoku w dal. Wartość zadania to ponad 1,4 miliona złotych, a Miastu udało się pozyskać na realizację tej inwestycji 416 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu.

oprac./A/

fot. UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj