Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych zakończony [ZDJĘCIA]

finał Powiatowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych MDK Racibórz
Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych zakończony

Najlepszy w tym roku okazał się spektakl Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu pt. „Królowa Śniegu”.

18 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbył się finał Powiatowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych, których organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Tegoroczną edycję przeglądu honorowym patronatem objęli: Śląski Kurator Oświaty oraz Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda. Celem przeglądu jest kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia oraz pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży związanej z przeżywaniem Bożego Narodzenia.

- reklama -

Podczas przeglądu 9 stycznia na deskach RCK można było pooglądać 10 spektakli ze szkół i placówek powiatu raciborskiego, a jury w składzie: Irena Hlubek i Marek Rapnicki oceniało dobór właściwego repertuaru, grę aktorską, dykcje i emisję głosu, zagospodarowanie przestrzenne sceny czy użyte stroje i rekwizyty.

Podczas finału natomiast zaprezentowały się dwie grupy wyłonione z grupy laureatów: nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii klas IV-VIII spektakl „Przajmy Mikołajowi” przywieziony z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu oraz spektakl Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu pt. „Królowa Śniegu”, który okazał się w tym roku najlepszy i dostał nagrodę Grand Prix Przeglądu. Oprócz poszczególnych miejsc w przeglądzie przyznano dwie indywidualne nagrody aktorskie oraz nagrodę za poruszone w spektaklu kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Finałowi towarzyszyło rozdanie nagród przez wicestarostę raciborskiego Marka Kurpisa i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Agnieszkę Busuleanu-Jaksik oraz omówienie przez Irenę Hlubek spektakli konkursowych.

fot. MDK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj