Świetne wyniki działania Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu

0
Powiatowy Zespoł do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu

Dziewięć miesięcy działalności, 1492 przyjęte wnioski i 1263 wydane orzeczenia. Tak w skrócie można podsumować 3 kwartały pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu.

Po długotrwałych uzgodnieniach i staraniach, mieszkańcy powiatu z niepełnosprawnościami mogą w komfortowych warunkach i dobrej lokalizacji załatwiać swoje sprawy bez konieczności przemieszczania się do innego miasta. Zespół działa od stycznia tego roku do końca września przyjął 1 492 wnioski o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz wydał 1 263 orzeczenia. Aż 427 osobom wydano orzeczenie o niepełnosprawności po raz pierwszy. Ponadto raciborski zespół wydał 569 legitymacji dla osób niepełnosprawnych oraz 257 kart parkingowych.

- reklama -

Trzy kwartały pracy Zespołu pokazują, że decyzja o jego utworzeniu w Raciborzu była słuszna – informuje wicestarosta Marek Kurpis. Ogólna liczba spraw załatwianych w stolicy powiatu przez 9 miesięcy przewyższa liczbę spraw załatwianych w Rybniku w ciągu całego roku 2017 – dodaje. Dane te pokazują, że mieszkańcy korzystają zarówno z dobrej lokalizacji (ul. Gamowska 3) oraz bliskości (wcześniej zespół mieścił się w Rybniku).

Powiat raciborski przeznaczył ponad 430 tys. złotych na przygotowanie Zespołu. W pomieszczeniach wydzielono m.in.: punkt obsługi klienta z kącikiem dla dzieci, pokój orzeczeń, gabinet lekarski i toalety. Zakupione zostało niezbędne wyposażenie, w tym m.in. systemy teleinformatyczne i system kolejkowy.

oprac./A/

fot. Starostwo Powiatowe Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here