Raciborska biblioteka rozdaje trzylatkom Wyprawki Czytelnicze

„Mała książka – Wielki Człowiek”
„Mała książka – Wielki Człowiek”

Wyprawka Czytelnicza obejmuje książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice.

W raciborskiej bibliotece trwa realizacja projektu „Mała książka – Wielki Człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3 lat i ich rodziców. Każdy trzylatek, który odwiedzi dowolną filię biblioteki, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą.

- reklama -

Wyprawka Czytelnicza obejmuje książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

– Liczymy, że dzięki przystąpieniu do projektu, czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteka będzie postrzegana jako instytucja, gdzie mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Pakiety można odebrać w następujących filiach MiPBP w Raciborzu:
– Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
– Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
– Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
– Filia nr 8, ul. Żorska 2
– Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
– Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

fot. MiPBP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj