I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów – Szczekowyje w Buku [ZDJĘCIA]

I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów – Szczekowyje w Buku
I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów – Szczekowyje w Buku

Psie zaprzęgi zdobywają w Polsce coraz większą popularność. W miniony weekend 170 zespołów rywalizowało w kilku konkurencjach i różnych kategoriach wiekowych o Puchar Burmistrza Gminy Kuźnia Raciborska.

I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów zgromadziły pasjonatów psich sportów. Przez dwa dni 170 zespołów z całej Polski, Czech oraz Słowacji, rywalizowało w kilku konkurencjach i różnych kategoriach wiekowych o Puchar Burmistrza Gminy Kuźnia Raciborska. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Wilczy Pakt i Klub Trango.

- reklama -

Psie zaprzęgi zdobywają w Polsce coraz większą popularność, jest to doskonała alternatywa dla ludzi, którzy kochają psy, ruch i przyrodę, a traktują ten sport jako rekreację. Szczególnie, że to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w lesie, ze swoimi czworonogami. To sport dla ludzi pozytywnie zakręconych.

W zawodach psich zaprzęgów rywalizują zespoły składające się z człowieka i jednego, lub kilku psów. Taki team musi być doskonale zgrany, człowiek przede wszystkim nie może przeszkadzać psu, a wtedy pies oddaje całe swoje serce i wszystkie siły jakie ma w czterech łapach. Najważniejsza jest radość, jaką czerpią pies i człowiek z tego, że mogą razem wyjść do lasu i aktywnie spędzić czas.

W wyścigach psich zaprzęgów biorą udział psy, które mają ponadprzeciętną aktywność. Bardzo dobrze sprawdzają się psy z ras „północy” np. Syberian Husky, Malamut, Samojed, które na dalekiej północy pomagały człowiekowi przenosić dobytek. Takie psy były idealne – potrzebowały mało pokarmu, ale były na tyle silne i wytrzymałe, aby ciągnąć dobytek i upolowaną zwierzynę na długie dystanse.

Zadaniem zespołu jest przebycie dystansu (w zależności od konkurencji od 2 do 11 km) w jak najkrótszym czasie. Zawody zawsze trwają dwa dni, a zsumowane wyniki decydują o zajętym miejscu.

Zasady organizacji psich zaprzęgów przybliżył nam pan Mirosław Piecko.

Wyniki: zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15

Iwona Kwapisz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj