Młodzież z Kuźni Raciborskiej dba o zabytkowe groby [ZDJĘCIA]

Młodzi w akcji, czyli akcja sprzątania kuźniańskich nagrobków
Młodzi w akcji, czyli akcja sprzątania kuźniańskich nagrobków

Ponad 30 uczniów szkoły w Kuźni Raciborskiej przeprowadziło akcję sprzątania grobów.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej chce działać i robi to z wielkim zaangażowaniem. – W tym roku działamy bardzo prospołecznie – staramy się wykazać patriotyczną postawą wśród lokalnej społeczności. Jest to nasz symboliczny wkład w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – tłumaczą uczniowie.

- reklama -

Pierwszą akcją było doprowadzenie do porządku kilku zabytkowych grobów na lokalnym cmentarzu. Na hasło rzucone podczas zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego odpowiedziała grupa ponad 30 uczniów szkoły. Byli to głównie uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum. 26 października wolontariusze pod kierunkiem Arkadiusza Mroza i ks. Krzysztofa Goca przeprowadzili akcję sprzątania grobów. Większość uczestników akcji należy do grupy szkolnego wolontariatu prowadzonego przez Ewę Serafin. Włączyli się do niej również uczniowie niezrzeszeni w tej organizacji. Patronat nad akcją objęło miejscowe koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.

– To jeszcze nie koniec naszych działań. Śledźcie nas na szkolnej stronie oraz na Facebooku, gdzie będziemy zamieszczać relacje z następnych akcji prospołecznych – zachęca młodzież.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj