Kto zostanie starostą raciborskim?

rada powiatu uchwaliła budżet

Większość w Radzie Powiatu Raciborskiego zachowała koalicja, czyli Razem dla Ziemi Raciborskiej i Platforma Obywatelska i to z tego grona wybrany zostanie nowy włodarz. W rozmowach radnych powiatowych w kontekście objęcia fotela starosty i wicestarosty przewija się kilka nazwisk. Koniec końców, najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze.

Po rządach Adama Hajduka i Ryszarda Winiarskiego, jak się dowiadujemy, przyszedł czas na starostę spoza Raciborza. Chcą tego władze gmin, a koalicjanci w powiecie nie mają nic przeciwko. W grę wchodzą tak naprawdę dwa nazwiska: obecny zastępca wójta Krzyżanowic Grzegorz Swoboda oraz przewodniczący rady powiatu, dyrektor Eko-Okien, były sekretarz Pietrowic Wielkich – Adam Wajda.

- reklama -

Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli wygra Swoboda jego zastępcą będzie najprawdopodobniej obecny wicestarosta, Marek Kurpis. Jeśli wygra Wajda, wicestarostą zostanie Swoboda.

Etatowym członkiem zarządu powiatu przestanie być Andrzej Chroboczek. Szykowana do tej roli jest Ewa Lewandowska.

/wk/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. No, Pan Wajda jest odpowiednią osobą, pytanie czy bardziej mu się to opłaci niż EkoOkna i czy EkoOkna będą chciały go puścić. Pana Swobodę znam tylko z widzenia i nie mam nic przeciwko niemu ale robi wrażenie osoby niekontaktowej i trochę spiętej, takiego urzędnika bez wizji, nie przekonuje mnie. Swoją drogą, to starosta powinien być wybieralny jak prezydenci miast przez mieszkańców w wyborach!
    PS. Wydaje mi się też, że Wójt Krzyżanowic Utracki szykuje Pana Swobodę jako swojego następcę na stanowisku za 5 lub 10 lat ;p

  2. inseminatorowi i wuefiście ,który łączył a potem rozdzielał szkoły w Raciborzu proponuje następne 4 lata spędzili daleko od samorządu.tak kiepskich starostów Polska nie miała i mam nadzieje mieć nie będzie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here