Zespół Walfad w Raciborskiej Piwnicy

Zespół Walfad
Zespół Walfad

Otwierali występ legendarnego Procol Harum w katowickim Spodku, zespół Marillion wybrał ich na swój support podczas pierwszego Marillion Weekend w naszym kraju, a ostatnio byli gościem specjalnym znanej na całym świecie warszawskiej grupy Riverside.

Walfad powstał w 2011 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Wojtka Ciuraja. Od tego czasu grupa wydała cztery albumy, wysoko oceniane zarówno przez krytyków jak i fanów w kraju i zagranicą. Utwory zespołu świetnie radziły sobie na wielu rockowych listach przebojów, przez wiele tygodniu okupując czołowe lokaty TurboTopu Antyradia czy Czarta rockserwis.fm. Muzyka Walfad to fuzja rockowych, bezkompromisowych brzmień z poetyckimi, zmuszającymi do myślenia tekstami w języku polskim. Młodzieńcza energia obecna w zespole uwidacznia się szczególnie na żywo, gdzie Walfad udowadnia, że jest jedną z najbardziej obiecujących grup rockowych w kraju. Dzięki sukcesowi poprzedniego albumu zatytułowanego „Momentum”, Walfad odbył prestiżową trasę po studiach koncertowych Polskiego Radia.

- reklama -
Płyta zespołu Walfad
Płyta zespołu pn. „Momentum”

Po dwóch latach od wydania „Momentum”, młodzi muzycy ze Śląska powracają z nowym albumem. „Colloids” zawiera siedem, wymykających się szufladkowaniu kompozycji. Styl zespołu ewoluuje z płyty na płytę i czwarty już album jest tego najlepszym przykładem. Jeszcze nigdy zespół tak odważnie nie flirtował z muzyką improwizowaną. Nowe rozwiązania, a także stałe elementy twórczości zespołu takie jak rockowa zadziorność, poetyckie i zaangażowane teksty tworzą najbardziej kompletny album w historii Walfad.

Zespół intensywnie koncertuje. Po wspólnych występach z Riverside, a także holenderskim festiwalu Northern Prog, Walfad powraca w rodzinne strony. Już 16 listopada zespół wystąpi w Raciborskiej Piwnicy.

Skład zespołu:

Wojciech Ciuraj – gitara, mandolina, wokal
Paweł Krawiec – gitara
Dariusz Tatoj – instrumenty klawiszowe
Radosław Żelazny – gitara basowa
Jakub Dąbrowski – perkusja

fot. fb/Walfad
oprac. /KaC/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj