„Dziadek do orzechów” w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0
Balet
Balet

„Dziadek do orzechów” Royal Lviv Ballet w RCK, Katarzyna Bonda w raciborskiej bibliotece, maraton samoobrony Self Defense Expo w Arenie Rafako czy Wieczór z Teatrem na Zamku Piastowskim – sprawdź, co jeszcze będzie się działo w najbliższych dniach.

18 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21 wystąpi Royal Lviv Ballet ze spektaklem „Dziadek do orzechów”. Bilety w cenie 95 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie biletyna.pl/event/sector/id/184244 i kupbilecik.pl.

- reklama -

„Dziadek do orzechów” powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że publiczność powraca do dzieciństwa, marzeń, magii i wprowadza w świąteczny nastrój. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność to również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów.

Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów.

– Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu, sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego – zachęcają organizatorzy.

Royal Lviv Ballet to zespół złożony z solistów rosyjskich (Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich (Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), który szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu: Pavlo Stalinski – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk, solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Spektakl w dwóch aktach i czterech odsłonach. Czas trwania spektaklu: dwie godziny, 40 tancerzy na scenie.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here