Katarzyna Bonda otworzyła bibliotekę przy Kasprowicza [ZDJĘCIA]

0
Katarzyna Bonda w raciborskiej bibliotece
Katarzyna Bonda w raciborskiej bibliotece

Pierwszego dnia po remoncie bibliotekę przy Kasprowicza odwiedziły tłumy – ponad 300 czytelników wypożyczyło łącznie ponad 1100 zbiorów.

Od piątku 16 listopada wszyscy spragnieni ulubionych lektur, sympatycy i ciekawi zmian po remoncie mogą w końcu korzystać z usług biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Na razie działa co prawda tylko Wypożyczalnia Główna i Mediateka, ale i tak pierwszego dnia bibliotekę odwiedziły tłumy.

- reklama -

Pierwsi czytelnicy ustawili się w kolejce już przed godziną dziesiątą. Bibliotekarze w dniu otwarcia zaproponowali swoim gościom atrakcje – darmową kartę biblioteczną, prezenty dla pierwszych pięciu osób, słodki poczęstunek i oczywiście to, co najważniejsze – nowości książkowe, filmowe i muzyczne. Tylko pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło ponad 300 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie ponad 1100 zbiorów.

– Wszystkim naszym czytelnikom dziękujemy za cierpliwość w trakcie remontu i obecność w dniu otwarcia. Przy okazji przypominamy, że księgozbiór Wypożyczalni i Czytelni Naukowej, znajdującej się dotychczas przy Rynku 12, został przeniesiony do biblioteki na Kasprowicza 12. Z powodu remontu nie działa jeszcze Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci i ich rodziców prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Jedną z piątkowych atrakcji było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu” i otwarcie wystawy w zupełnie odmienionej Galerii Gawra znajdującej się na I piętrze biblioteki. Następnie odbyło się spotkanie z Katarzyną Bondą – najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie powieści zyskały status bestsellerów. Autorka przyciągnęła do biblioteki ponad setkę fanów ciekawych m.in. procesu powstawania kolejnych książek, wątku Raciborza w powieści „Tylko martwi nie kłamią” czy fascynacji zawodem profilera. Sporo uwagi Katarzyna Bonda poświęciła promocji czytelnictwa, a także poleciła tytuły swoich ulubionych lektur. Po spotkaniu królowa polskiego kryminału długo podpisywała książki, które można oczywiście znaleźć na regałach raciborskiej biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here