Przedszkolaki z Rudnika i Szonowic świętowały Dzień Pomarańczowy [ZDJĘCIA]

0
Dzień Pomarańczowy w Szonowicach
Dzień Pomarańczowy w Szonowicach

Kolorowe dni stały się tradycją zarówno w Przedszkolu w Szonowicach, jak i w Rudniku.

W przedszkolach w Szonowicach i w Rudniku obchodzono Dzień Pomarańczowy. Głównym celem tego dnia jest integracja dzieci poprzez zabawy oraz konkurencji w ozdobionych salach, obowiązkowo w pomarańczowym kolorze. W ubraniach dzieci i nauczycielek dominował również ten kolor. Wszystko zaczęło się od śniadania – chleba z dżemem brzoskwiniowym. Następnie miały miejsce zabawy muzyczno-ruchowe oraz wiele konkurencji, takich jak zbieranie marchewek w rękawicy kuchennej, wybieranie marchewek spośród wielu pomarańczowych warzyw i owoców, slalom między dyniami oraz wiele zagadek słownych. Przy okazji utrwalano wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania. Zabawie towarzyszyły głównie przeboje „Na marchewki urodziny” i „Jarzynowy wóz”.

- reklama -

To, co dzieci najbardziej lubią, to zajęcia praktyczne – tym razem było to wyciskanie soku z pomarańczy przez starszaków, klejenie malutkich dyń z pasków papieru i kolorowanie na pomarańczowo warzyw i owoców. Po tylu atrakcjach nadszedł czas na obiad – zupę dyniową, a następnie zdrowy, pełen witamin deser.

W Przedszkolu w Rudniku wybrano króla i królową pomarańczowego balu. Zostały nimi dzieci, które miały na sobie najwięcej pomarańczowego koloru. Przedszkolaki rozpoznawały warzywa i owoce po dotyku, układały puzzle z pomarańczową marchewką, a także biegały slalomem między dyniami. Nie zabrakło również dyniowych tańców-wygibańców. Na poczęstunek każdy otrzymał coś zdrowego i koniecznie pomarańczowego, czyli słodką mandarynkę.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here