Od dziś wraca tymczasowa kontrola na granicach

Kontrole na granicach

22 listopada została tymczasowo przywrócona kontrola na granicach Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz na przejściach morskich i lotniczych. Potrwa do 16 grudnia.

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej związane jest ze Szczytem Klimatycznym COP 24, który odbędzie się w grudniu w Katowicach. Powodem wprowadzenia kontroli na granicy wewnętrznej jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas konferencji.

- reklama -

W zasięgu terytorialnym Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zostało wyznaczonych 99 miejsc (województwo śląskie – 62), w których można będzie w tym czasie przekraczać granicę państwową. Szczegółową listę zobaczyć można tutaj.

Kontrola na granicy

Warto pamiętać, że obywatele Unii Europejskiej, w tym obywatele Polski, granicę wewnętrzną mogą przekraczać na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo tj. paszportu lub dowodu osobistego. Natomiast pozostali podróżni – obywatele państw trzecich, są zobowiązani posiadać ważny paszport i inne dokumenty poświadczające prawo do legalnego pobytu i wjazdu na terytorium państw strefy Schengen i Polski.

fot. SLOSG
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here