Seniorzy z Chałupek świętowali w tanecznym stylu

Spotkanie seniorów Chałupki
Seniorzy świętowali również na parkiecie

Koło emerytów i rencistów z Chałupek zorganizowało dla swoich członków Dzień Seniora, który odbył się 21 listopada w restauracji Nad Strumykiem w Zabełkowie.

Na uroczystość przybyli seniorzy z Chałupek, Zabełkowa i Rudyszwałdu, a także przedstawicielki Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu, które uhonorowały przewodniczącego chałupeckiego koła Henryka Biadę Złotą Odznaką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Życzenia seniorom złożył wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

- reklama -

Po części oficjalnej, życzeniach i przemówieniach na gości czekał poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Karol Kretek z Bieńkowic, pary taneczne od razu zapełniły parkiet.

Seniorzy z Chałupek wykazują się dużą aktywnością w życiu społecznym i biorą udział w wielu wydarzeniach, np. Dniach Chałupek, Festynie Rodzinnym czy Jarmarku na granicy. Seniorzy organizują także wycieczki i wyjazdy – w przyszłym roku zaplanowano wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską, do Kotliny Kłodzkiej i Otmuchowa na doroczne Święto Kwiatów oraz do Muzeum Techniki w czeskiej Koprzywnicy.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here