Miłośnicy Jazzu byli zachwyceni! Live Foyn Friis Quintet i Karen Edwards na deskach RCK. [ZDJĘCIA]

0
Gwiazdy muzyki jazzowej zagościły na deskach RCK

Wczoraj, 23 listopada, w piątek, w Raciborskim Centrum Kultury odbyły się dwa koncerty w ramach festiwalu Palm Jazz. Na deskach RCK zagościły takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Live Foyn Friis Quintet oraz Karen Edwards. Dyrektorem artystycznym wydarzenia był Krzysztof Kobyliński.

Live Foyn Friis Quintet (NOR / CZ / SK) – zespół wziął nazwę od imienia i nazwiska utalentowanej wokalistki Live Foyn Friis, która aktualnie mieszka w Danii. Na międzynarodowej scenie jazzowej zaistniała oryginalną odmianą indie-jazzu. Krytyka jazzowa zafascynowała się najnowszym albumem, Live Foyn Friis with Strings, w którym sekcja smyczkowa subtelnie uzupełnia brzmienie. Sama wokalistka występowała z takimi artystami jak Brian Blade, John Scofield, Überjam Band, Thomas Morgan oraz Bobby McFerrin. Współpracuje również z gitarzystą Stianem Svenssonem oraz czołowymi czeskimi i słowackimi jazzmanami: saksofonistą Lubošem Soukupem), basistą Rastislavem Uhríkiem i perkusistą Matinem Novákiem.

- reklama -

 

fot.: Maciej Brocki

Karen Edwards – wokalistka, pianistka i kompozytorka. Dla urodzonej w Południowej Karolinie artystki od dzieciństwa muzyka soul i gospel stanowiła główną inspirację. Absolwentka uniwersytetu North Texas w klasie fortepianu, wielokrotnie nagradzana „Grammy Award for Jazz Performance”. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: David Bowie, Stevie Wonder, Peabo Bryson, Tonny Bennett, Pharoah Sanders czy Prince. Występowała w Nowym Jorku i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych, gdzie oprócz koncertów zagrała także w kilku filmach muzycznych, również jako aktorka. Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia.

fot.: Ireneusz Burek

/EnDe/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here