Nauczycielka z SP 15 wyróżniona medalem

0
Nauczyciel na medal SP 15
Nagrodzona Jolanta Otlik pracuje w szkole 28 lat

23 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się gala plebiscytu „Dziennika Zachodniego”, w którym wybrano najbardziej cenionych pedagogów naszego regionu.

Jedną z nagrodzonych została nauczycielka matematyki i chemii w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Jolanta Otlik zajęła I miejsce w kategorii „Nauczyciel klas IV – VIII i gimnazjum” w powiecie raciborskim.

- reklama -

Nagrodzona nie kryła zaskoczenia samym faktem zgłoszenia jej do plebiscytu „Nauczyciel na Medal”. – Pracuję w szkole już dwudziesty ósmy rok i przyznam, że choć nie zawsze jest łatwo, to lubię to, co robię. W swojej pracy staram się być autentyczna, niczego nie udawać, bo uczniowie, którzy są świetnymi psychologami, bardzo szybko to wyczują. Zawsze staram się podchodzić do nich z sercem, z uśmiechem, próbuję rozumieć ich problemy i gorsze dni. Nie zapominam, że też byłam w ich wieku. Nauka jest ważna, ale czasem słowo otuchy jest ważniejsze niż kolejny wzór chemiczny, zwłaszcza w czasach, gdzie mamy coraz więcej zagubionych młodych ludzi – mówi Jolanta Otlik, dodając, że zwycięstwo w powiecie raciborskim było dla niej ogromną niespodzianką.

Nauczycielka SP 15 z medalem
Jolanta Otlik zajęła I miejsce w kategorii „Nauczyciel klas IV – VIII i gimnazjum” w powiecie raciborskim

Natomiast uczniowie i ich rodzice gratulowali sukcesu. „Pani Jola” – bo tak mówią o niej wychowankowie i rodzice, jest znana jako osoba sympatyczna i pełna energii. Obecnie kolejny raz pełni funkcję opiekuna Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, współpracuje także ze szkolnym kołem wolontariuszy. Zasłynęła jako organizatorka licznych wycieczek szkolnych, dzięki którym młodzi ludzie mają okazję poznawać Polskę i świat. Uczniowie bardzo lubią jej zajęcia, jak sami mówią: „Pani Otlik sprawia, że matematyka wcale nie jest taka zła”. Podobnie z resztą twierdzą rodzice, którzy cenią nauczycielkę za to, że zawsze mogą liczyć na jej wsparcie jako wychowawcy ich dziecka. Również wśród koleżanek i kolegów ze szkoły pani Otlik dała się poznać jako osoba szczera i pogodna, taka, do której ludzie lgną i nie obawiają się zwrócić o pomoc i radę.

 

fot. SP 15 Racibórz
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here