Psie piękności zaprezentowały się w Zakrzowie [ZDJĘCIA]

Wystawa Psów Rasowych
Wystawa Psów Rasowych

W niedzielę, 25 listopada, w Zakrzowie odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych.

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Raciborzu zorganizował Krajową Wystawę Psów Rasowych grup FCI I, II, III, V i IX, przyjechali wystawcy z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Ukrainy i Polski, zgłoszonych wystawców było 528, a psów 748. Wystawa w Zakrzowie jest to największa wystawa w regionie. Odwiedzający mogli pokibicować psom wystawiającym się na ringach, zasięgnąć porad hodowców, a także skorzystać ze stoisk z akcesoriami dla zwierząt. Związek Kynologiczny w Polsce posiada 47 oddziałów terenowych i jest to organizacja z wieloletnią tradycją, skupiająca hodowców, właścicieli i sympatyków psów rasowych 350 ras. Polska kynologia może poszczycić się pięcioma rodzimymi rasami: chart polski, gończy polski, ogar polski, polski owczarek nizinny i polski owczarek podhalański. W 2018 roku ZKwP było organizatorem Europejskiej Wystawy Psów Rasowych w Warszawie. Związek jest też organizatorem zawodów sportowych z udziałem psów – agility, obedience, wyścigów chartów, mistrzostw psów towarzyszących, obronnych i wraz z Polskim Związkiem Łowieckim konkursów prób pracy psów myśliwskich. ZKwP w Polsce jest partnerem Międzynarodowej Federacji FCI.

- reklama -

Związek Kynologiczny oddział z Raciborzu organizuje dwie wystawy w roku, wiosną i jesienią. Sędziowie na podstawie wzorca rasy oceniają psa pod kątem budowy, psychiki, wygrywa pies najbardziej zbliżony do wzorca.

Beata Badura Przewodnicząca oddziału ZKwP oddział Racibórz

Przy zakupie psa należy zwracać baczną uwagę na hodowlę z jakiej się go kupuje, powinna być to hodowla zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce. Kupując psa w takiej hodowli mamy gwarancję wielopokoleniowego rodowodu, cech charakterystycznych dla rasy oraz przede wszystkim zdrowia.

Kupując Psa nigdy nie należy kierować się modą. Zawsze należy wziąć pod uwagę specyfikę rasy, swoje możliwości czasowe, mieszkaniowe i finansowe. Warto wstąpić do najbliższego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce i porozmawiać o interesujących rasach. Dobrze też poprosić adresy hodowców. Warto także odwiedzić wystawę psów rasowych i dokładnie przyjrzeć się interesującym rasom. Porozmawiać z właścicielami i hodowcami. Zagadnienia związane z kynologią przybliżyła pani Beata Badura Przewodnicząca Zarządu ZKwP oddziału Racibórz i współorganizatorka wystawy.

fot. Iwona Kwapisz
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj