Pensja władz miasta i powiatu. Ile zarobią prezydent oraz starosta raciborski?

Kwestia wynagrodzenia włodarzy była jednym z punktów obrad ostatniej rady miasta oraz powiatu. Ustalenie pensji prezydenta oraz starosty raciborskiego należy do wyłącznej właściwości radnych.

Prezydent Dariusz Polowy zarobi o 20% mniej niż pod koniec swojej kadencji inkasował Mirosław Lenk (12 365 zł brutto) To pokłosie rządowego rozporządzenia obniżającego minimalne i maksymalne wynagrodzenie zasadnicze wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów. Przypomnijmy, że była już Rada Miasta zagłosowała w lipcu tego roku przeciwko zmniejszeniu pensji Lenka.

- reklama -

D. Polowy ma zarabiać teraz 10 620 zł brutto. Składa się na to pensja zasadnicza w wysokości 4800 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł, dodatek specjalny – 2760 zł oraz 960 zł za wieloletnią pracę.

Na takie samo wynagrodzenie może liczyć starosta Grzegorz Swoboda. Tyle też zarabiał pod koniec kadencji były starosta Ryszard Winiarski.

/wk/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Może napiszecie co to dokładnie ten dodatek specjalny i na jakiej podstawie panujący dwa dni ma dostawać dodatek za wieloletnia prace?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj