Darmowe szkolenia komputerowe dla mieszkańców Raciborza

Komputer
Coraz więcej urzędowych spraw załatwimy nie wychodząc z domu. fot.: pixabay.com

W ramach projektu „Racibórz IT” przeszkolonych ma zostać przynajmniej 267 osób. Dzięki udziale w przedsięwzięciu miasto nabędzie bez kosztów z własnej strony 24 komputery.

Urząd Miasta Racibórz wraz z Instytutem Roździeńskiego realizuje projekt pod nazwą „Racibórz IT”. Jego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób po 25. roku życia poprzez zorganizowanie dwóch cykli siedmiu modułów szkoleniowych. Są wśród nich takie zagadnienia jak bankowość elektroniczna, kontrola rodzicielska w internecie, a nawet rolnictwo w sieci. – Globalna gospodarka w dużej mierze oparta jest dzisiaj na wynalazku procesora. Dlatego tak ważna jest edukacja i walka z wykluczeniem cyfrowym. Umiejętność płynnego poruszania się w sieci w znacznym stopniu determinuje nasze możliwości na rynku pracy, a nawet kształt naszych relacji w życiu codziennym – tłumaczy Urząd Miasta.

- reklama -

Warsztaty obejmują cykle trzech czterogodzinnych spotkań w jednym z miejskich ośrodków. Każdy uczestnik po odbyciu cyklu szkoleniowego otrzymuje specjalny certyfikat zaświadczający wzięcie udziału w wydarzeniu oraz zdobyte kompetencje.

W ramach projektu przeszkolonych ma zostać przynajmniej 267 osób. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Dzięki udziale w projekcie miasto nabędzie bez kosztów z własnej strony 24 komputery.

Informację o projekcie oraz możliwość rejestracji można znaleźć na stronie raciborz-it.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj