Grzegorz Swoboda spotkał się z dyrektorem Subregionu Zachodniego

0
Adam Wawoczny i Grzegorz Swoboda
Adam Wawoczny i Grzegorz Swoboda. Fot. Starostwo Powiatowe

Starosta raciborski rozmawiał z Adamem Wawocznym m.in. o nowych autobusach dla PKS-u i remoncie drogi powiatowej w Rudyszwałdzie.

28 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyło się spotkanie starosty Grzegorza Swobody z dyrektorem Biura Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku – Adamem Wawocznym. Pierwsza oficjalna wizyta dyrektora była poświęcona omówieniu projektów powiatu raciborskiego, które są już w trakcie realizacji oraz środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego możliwym do pozyskania w najbliższym czasie.

- reklama -

Podczas rozmowy omówiony został m.in. projekt pn. „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim”, w ramach którego powiat ma zakupić 10 niskoemisyjnych autobusów dla PKS w Raciborzu. Jego wartość to ponad 7 milionów złotych.

Poruszono też temat modernizacji drogi powiatowej w Rudyszwałdzie w ramach osi priorytetowej 6. Transport. Środki z tej osi umożliwiają rozbudowę drogowej infrastruktury gminnej i powiatowej obejmującej remonty dróg transgranicznych (TNT). Plany przebudowy tej drogi są efektem wcześniejszych ustaleń powiatu raciborskiego, gminy Krzyżanowice oraz gminy Šilheřovice.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here