O pierwszej pomocy w raciborskim Łamatorze [ZDJĘCIA]

0
Zajęcia profilaktyczne w klubie Łamator

Ponad 30 najmłodszych Łamatorów dowiedziało się, czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz jak jej udzielić.

Wczoraj, 27 listopada, w Raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu jitsu Łamator odbyły się drugie z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych. Wzięło w nich udział ponad 30 najmłodszych zawodników trenujących na co dzień w klubie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych, a dotyczyły głównie tematyki pierwszej pomocy. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach programu „Sport, zdrowie, jiu jitsu – wolni od uzależnień”. Środki na ten cel Klub Łamator otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

- reklama -

Po raz kolejny zajęcia prowadziła ratownik medyczna, która wyjaśniała dzieciom, czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas jej udzielania. Zostały przypomniane numery telefonów alarmowych, a także, w jaki sposób powiadomić odpowiednie służby podczas zgłaszania wypadku. Dzieci uczyły się na fantomie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo oddechowej. Poza tym praktykowały układanie ciała poszkodowanego do pozycji bocznej bezpiecznej, dowiedziały się, czym jest folia termiczna oraz jak prawidłowo założyć opatrunek oraz szynę usztywniającą. Przedstawione zostały kroki postępowania w czasie pomocy, czyli tzw. „łańcuch przeżycia”. Dzieci z dużym entuzjazmem i ochotą podeszły do zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą.

Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie bardzo podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie kolejnych bardzo interesujących zajęć oraz Miastu Racibórz za wsparcie.

fot. Łamator
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here