Interdyscyplinarna wycieczka uczniów wodzisławskiego LO 1

0
uczniowie LO1 wodzisław katowice

Wodzisławska Jedynka od lat współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi, czego efektem są licznie wymiany i odwiedziny. Tym razem uczniowie złożyli wizytę w  Katowicach.

Uczniowie klasy matematyczno-fizycznej 15 listopada odwiedzili dwie katowickie uczelnie, z którymi współpracuje szkoła: Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Śląski. Na Uniwersytecie Ekonomicznym uczniowie zostali powitani przez prof. dr. hab. Jerzego Gołuchowskiego – Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji. Następnym punktem wizyty był udział w wykładzie pt. „Co można wycisnąć z danych? Łagodne wprowadzenie w świat Data Science”, który poprowadził doktorant Piotr Glenc – pracownik Wydziału Informatyki i Komunikacji i jednocześnie absolwent I LO.

- reklama -

W dalszej części spotkania wraz z przedstawicielami studenckiej organizacji Paneuropa, uczniowie zwiedzili kampus Uczelni. Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego grupa miała okazję spotkać się z Dziekanem Wydziału prof. dr. hab. Antonim Bartoszkiem i wysłuchać wykładu pt.: „Retoryka i artykulacja wypowiedzi publicznych oraz tajniki języka religijnego” wygłoszonego przez ks. dr. Bartlomieja Kuźnika – pracownika Katedry Teologii Pastoralnej i Homiletyki. Zakończeniem wycieczki dydaktycznej była wizyta w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, gdzie alumni przybliżyli uczniom specyfikę swojej formacji.

fot. LO nr 1 Wodzisław Śląski
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here