Oświadczenie radnych PiS / NaM po drugiej sesji Rady Powiatu Raciborskiego

oświadczenie radnych PiS NaM
Sesja Rady Powiatu Raciborskiego

Poniżej publikujemy treść oświadczenia, w którym  do sytuacji w Radzie Powiatu Raciborskiego po drugiej sesji ustosunkowali się radni  PiS / NaM.

„Merytoryczna opozycja, bez brania odpowiedzialności za poczynania obozu władzy

- reklama -

Oświadczenie radnych

Rada Powiatu Raciborskiego VI kadencji oficjalnie rozpoczęła swą pracę. Przed nową radą i nowym zarządem stoi wiele wyzwań. Katastrofalny stan finansów szpitala rejonowego, problemy PKS, niezbędne inwestycje w rozwój bazy szkolnej, znalezienie pomysłu na zagospodarowanie budynku słodowni na zamku, inwestycje drogowe i wiele innych – to tylko niektóre z nich.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydaci innych współpracujących z nami ugrupowań, zdobyli 9 z 23 mandatów w radzie powiatu raciborskiego. Nasz kandydat jest dzisiaj prezydentem Raciborza. Wspiera go większość Rady Miasta Racibórz. Prawo i Sprawiedliwość samodzielnie tworzy Zarząd Województwa Śląskiego, który decyduje o lokalnym podziale wielu środków finansowych. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości aktywnie wspierali dobre inicjatywy samorządowe, niezależnie od tego kto rządził naszym powiatem.
Naturalnym i logicznym oczekiwaniem naszego środowiska była merytoryczna współpraca z innymi ugrupowaniami tworzącymi radę powiatu raciborskiego. Mamy doświadczonych radnych i fachowców, którym leży na sercu dobro wspólne naszego powiatu. Jak pokazał przebieg pierwszej sesji, nasza propozycja współpracy polegająca na zapewnieniu reprezentacji wszystkich ugrupowań w prezydium rady nie znalazła zrozumienia u rządzącej obecnie koalicji Razem – PO.

W tym momencie u wielu osób mogłaby narodzić się pokusa bycia totalną opozycją, która będzie utrudniała rządzącym sprawowanie władzy, czekając wyłącznie na spektakularne porażki. Przestrzegamy jednak przed takim sposobem myślenia. Składając ślubowanie radnego, zobowiązaliśmy się przede wszystkim do służenia dobru mieszkańców. Nie chcemy aby osobiste ambicje któregokolwiek z radnych przeszkodziły w doprowadzeniu do pozytywnych zmian w powiecie raciborskim. Nie chcemy kadencji biernego przyglądania się działaniom rządzących, bo nie tego oczekują od nas ci, którzy liczą na realne zmiany na lepsze i efektywną pracę na rzecz naszego powiatu. Dobre decyzje zarządu zamierzamy wspierać a ruchy nieudolne i niewłaściwe – krytykować, informując o nich opinię publiczną.
Decydując się na objęcie przez naszych radnych przewodniczenia lub współprzewodniczenia niektórym komisjom, deklarujemy, że nie rezygnujemy z naszych postulatów. Będziemy pełnić te funkcje tak długo, jak długo nasza praca nie będzie torpedowana politycznie, a wnioski wypracowywane przez komisje będą uwzględnianie przez zarząd.

Z zadowoleniem przyjmujemy fakt, iż po 4 latach od naszego wniosku, koalicja rządząca przyjęła do realizacji nasz postulat – zmniejszeniu ulegnie liczba komisji stałych a tym samym zwiększy się znaczenie pozostałych.

Chcemy wspomagać merytorycznie nasz powiat, jednak w żadnym przypadku nie zamierzamy być żyrantem obecnego obozu władzy tworzonego przez koalicję Razem dla Ziemi Raciborskiej i Platformę Obywatelską.”

Podpisali radni: Szymon Bolik, Katarzyna Dutkiewicz, Tomasz Kusy, Franciszek Marcol, Sebastian Mikołajczyk, Łukasz Mura, Paweł Płonka, Dawid Wacławczyk, Roman Wałach

oprac. /kc/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Przestańcie pisać postulaty i siać w necie jadem. Za robotę się weźcie bo już czytać nie można. Gadają, gadają, piszą, piszą, zawsze ci sami i zawsze to samo z panem Dosłownie Wszystkowiedzącym na czele. Żenujące.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here