Cracow Royal Singers wystąpili w Strzesze [ZDJĘCIA]

Cracow Royal Singers
Cracow Royal Singers

Koncert miał miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

29 listopada w Domu Kultury Strzecha w Raciborzu wystąpił zespół Cracow Royal Singers w programie Gentelmans. Koncert miał miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

- reklama -

Dżentelmen (ang. gentleman) – współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu; w swym pierwotnym znaczeniu pojęcie określające mężczyznę z dobrej rodziny, po łacinie „gentilis” odznaczającego się nienagannymi manierami, nieposzlakowanym imieniem i uznawaniem honoru za najwyższą wartość. Dzisiaj, patrząc z kilkuset letniej perspektywy z całą pewnością można stwierdzić, że działający nieprzerwanie przez 300 lat na ziemiach polskich zespół Rorantystów w 100% spełniał założenia definicji słowa „dżentelmen”. Zarówno poprzez skład personalny uwzględniający wyłącznie najlepsze męskie głosy wokalne, jak i poprzez repertuar wykonawczy odwołujący się bezpośrednio do kompozycji genialnych twórców płci męskiej.

Znany festiwalowej publiczności zespół Cracow Royal Singers przywracający tradycję krakowskich rorantystów tym razem zmierzył się z programem niezwykle rozległym stylistycznie, obejmującym bowiem blisko 500 lat tradycji historii i literatury muzyki od utworów z epoki renesansu aż do kompozycji nam współczesnych. Wszystko w najlepszym, nienagannym męskim wydaniu.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj