Klub Zdrowego Przedszkolaka w Raciborzu

klub zdrowego przedszkolaka racibórz
Dzieci wysłuchały edukacyjnej bajki, zachęcającej do szczepień i profilaktyki.

Głównym celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. W realizacji projektu w tym roku w powiecie raciborskim uczestniczy 96% placówek przedszkolnych.

23 listopada w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu odbyły się szkolenia dla koordynatorów przedszkolnych II edycji Projektu Klub Zdrowego Przedszkolaka.

- reklama -

Działania kierowane są do przedszkolaków i mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci
z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych – mówi Lucyna Kurzydem koordynator powiatowy Projektu, starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

klub zdrowego przedszkolaka racibórz

Tegoroczna edycja została wzbogacona o akcję pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana” w ramach kampanii „Zaczep się wiedzą”. Zajęcia dla dzieci, prowadzone przez nauczycieli przedszkolnych, będą dotyczyły takich zagadnień jak prawidłowe odżywianie, higiena, aktywność fizyczna czy profilaktyka chorób.
W ramach Projektu został również ogłoszony konkurs na film – krótki reportaż pt. „Szczepan w naszym przedszkolu zachęca do szczepień”

W tym dniu w Przedszkolu nr 15 w Raciborzu przeprowadzono zajęcia z przedszkolakami z udziałem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu Pani Kariny Talabskiej, która czytała dzieciom bajkę pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”. Podczas spotkania dzieci wykonały własny czepek pielęgniarski i zaszczepiły pluszaka.

Działania edukacyjne w placówkach przedszkolnych będą prowadzone do maja 2019 roku.
Szkolenie koordynatorów przedszkolnych II edycji Klub Zdrowego Przedszkolaka.

fot. PSSE Racibórz
oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here