Uczniowie SP18 odwiedzili Weihnachtsmarkt we Wiedniu [ZDJĘCIA]

0
Uczniowie SP18 we Wiedniu
Uczniowie SP18 we Wiedniu

Młodzież miała okazję nie tylko zrobić zakupy na jarmarku świątecznym, ale też zwiedzić miasto.

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu wybrali się na wycieczkę do Wiednia. Wyjazd miał miejsce około godz. 6.00 spod kościoła Matki Bożej. Większość uczestników wycieczki przespała podróż, ponieważ wstawanie tak wcześnie rano to nie lada wyzwanie.

- reklama -

Zwiedzanie uczniowie rozpoczęli od przechadzki po Wiedniu i wśród pięknej zabudowy podziwiali także oryginalny dom projektu Hundertwassera. Następnie wybrali się pod Teatr Dworski, gdzie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Budynek prezentował się bardzo okazale. Kolejnym punktem programu było podziwianie ogromnego gmachu Opery Wiedeńskiej oraz kościoła pod wezwaniem św. Karola Boromeusza. W świątyni młodzież mogła się wyciszyć i podziwiać perłę europejskiego baroku.

Wiedeń w tym dniu nie należał do najcieplejszych stolic europejskich, ale na szczęście podopieczni mgr K. Burger, mgr J. Tarnowskiej oraz mgr J. Jureczki sprawdzili wcześniej pogodę i ubrali się odpowiednio do temperatury, więc listopadowy chłodek nie przeszkadzał zbytnio w dalszym spacerze po mieście. Pod koniec wycieczki nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali – buszowanie wśród niezliczonej ilości kramów na jarmarku bożonarodzeniowym. Młodzież skorzystała z okazji, aby popróbować wiedeńskich przysmaków czy wypić ciepłą herbatę. Wielu uczniów zakupiło pamiątki oraz charakterystyczne wielkie pierniki.

– W parku pod budynkiem ratusza miejskiego, obok straganów z ozdobami świątecznymi, znajdowało się ogromne lodowisko. Niestety zbyt mała ilość czasu uniemożliwiła nam jazdę na łyżwach. Około godziny 17.00 wszyscy zebraliśmy się pod ratuszem i udaliśmy się w stronę autobusu. Droga powrotna była bardzo przyjemna, ponieważ wszyscy przeżywaliśmy nadchodzący okres świąteczny i cały pojazd wypełnił się śpiewem kolęd w wykonaniu naszej młodzieży – relacjonuje szkoła. Wiele osób grało w różne gry, dzięki którym podróż powrotna nie dłużyła się, a zmęczenie zniknęło niczym przysłowiowa kamfora. –  Atmosfera w trakcie wycieczki była wspaniała, wróciliśmy z uśmiechem na twarzy. Był to niezapomniany wyjazd – Wiedeń w świątecznej oprawie zrobił na nas ogromne wrażenie – mówią uczniowie.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here