Julia Parzonka wygrała konkurs na najlepszy biznesplan 2018 [ZDJĘCIA]

0
Konkurs na najlepszy biznesplan 2018
Konkurs na najlepszy biznesplan 2018

Julia Parzonka zwyciężyła w III edycji konkursu na najlepszy biznesplan, którego organizatorem jest Raciborski Inkubator Przedsiębiorczości oraz magistrat. Finał odbył się tradycyjnie w Pubie Raciborska Piwnica na Batorego. Na ostatniej prostej walczyło pięciu przedsiębiorców.

O główną nagrodę – czyli 5000 zł – walczyło pięciu laureatów, których projekty przeszły przez sito specjalnie w tym celu powołanego jury, któremu szefował radny miejski Józef Galli. Konkurs oficjalnie otworzył wiceprezydent Raciborza, Michał Fita. Następnie piątka finalistów zaprezentowała swoje projekty oraz odpowiadała na pytania jurorów.

- reklama -

Jako pierwsza swój biznes zaprezentowała Julia Anna, która prowadzi firmę Creativa i zajmuje się tworzeniem notatek rysunkowych, czyli tak zwanym sketchnotingiem. Pod nazwą tą kryje się forma wspomagania zapamiętywania poprzez przenoszenie pozyskiwanych informacji do postaci wizualnej w formie różnych ręcznie wykonywanych rysunków, szkiców. Parzonka wykorzystuje w tym celu markerów. W Polsce – jak przyznała sama finalistka – tak niszową jeszcze dziedziną zajmuje się zaledwie 25 osób.

Drugie miejsce w konkursie wywalczył Dariusz Skowyra, twórca ANTON Productions. Raciborzanin marzy o profesjonalnym studiu nagrań, a przede wszystkim o tym, aby móc tworzyć animacje 3D do filmów i reklam. W ciągu trzech ostatnich lat współpracował z wieloma twórcami, był producentem wielu płyt oraz singli, teraz chce zaadaptować studio i postawić na szerszą promocję swojej działalności.

Sebastian Migus to pasjonat motoryzacji, prowadzący swój warsztat, w który powstają motocyklowe cuda. Jest zarówno projektantem, jak i konstruktorem jednośladów, a serwis otworzył, bo – jak sam mówił – jako klient nie był dotychczas zadowolony ze współpracy z licznymi mechanikami. Podkreślił też, że dla niego liczą się nie tylko same motocykle, ale dobry kontakt z klientem. Bywa, że wielu z nich wraca, bo w warsztacie panuje przyjacielska atmosfera.

Kolejny z finalistów to Artur Wróblewski, który prowadzi szkołę szybkiego uczenia się. Na zajęcia uczęszcza ponad 30 dzieci, a to dopiero, jak twierdzi sam zainteresowany, początek i dobry prognostyk, że istnieje zapotrzebowanie na treningi pamięci.

Ostatnie miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Regent z firmy Concept Automatic, która zajmuje się sprzedażą automatów vendingowych.

W przerwie, między prezentacjami a ogłoszeniem wyników, krótki wykład o tym, jak komercjalizować wiedzę zdobytą na studiach wygłosił Sebastian Składny. To twórca automatycznego barmana – Barmix. Urządzenie zdobywa coraz większą popularność, a marzeniem młodego przedsiębiorcy jest ekspansja na rynki zagraniczne.

/wk/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here