Miasto sprzedało kolejną działkę na 1 Maja w Raciborzu

0

Dziś rozstrzygnęliśmy przetarg na jedną z działek znajdujących się na terenie byłej cukrowni – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Raciborzu. Działka ma powierzchnię 2 ha i została sprzedana sprzedana została za 550 tys. zł netto.

Raciborski teren inwestycyjny zlokalizowany przy ul. 1 Maja który niedawno okazał się jednym z najlepszych nieruchomości inwestycyjnych w Polsce (Grunt na medal) zakupiła firma Hermon. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomość musi być przeznaczona pod tereny obiektów produkcyjnych.

- reklama -

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta celem sprzedaży nieruchomości jest realizacja zabudowy w ramach działalności gospodarczej w terminie 4 lat od daty zakupu, z tym, że rozpoczęcie budowy musi nastąpić w ciągu 2 lat. Warunek ten powoduje, że przedsiębiorcy decydujący się na przystąpienie do przetargu muszą mieć już gotową koncepcję zakładu produkcyjnego, który tam mają zamiar wybudować.

Firma Hermon sp. z o.o. jest uważana za jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku części zamiennych. W związku z dynamicznym rozwojem i perspektywami przedsiębiorstwa zakupiła miejski teren na którym zamierza zrealizować inwestycję w postaci budowy hali produkcyjnej.

źródło Przedsiębiorczy Racibórz, oprac. wk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here