
16 młodych artystów zaprezentowało się podczas przeglądu „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”.
W raciborskiej bibliotece zrobiło się już bardzo świątecznie dzięki XVII edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”, którego celem jest pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci.
Tym razem przegląd rozpoczął się nietypowo, bo od wspólnego rozśpiewania, które poprowadziła, jak zwykle towarzysząca rzeglądowi, skrzypaczka Elżbieta Skrzymowska. W tegorocznej edycji udział wzięły dzieci z Raciborskiego Centrum Opieki nad Dziećmi, Domowego Przedszkola oraz z przedszkoli nr 13, 14, 16, 17 i 20 – łącznie 16 dzieci. Mali kolędnicy wystąpili w pięknych strojach i z uśmiechami na twarzach, odważnie prezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Nastrojowa, świąteczna atmosfera przeglądu udzieliła się przedszkolakom i ich opiekunkom, dlatego na koniec wszyscy chętnie kolędowali pod biblioteczną choinką. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








