Policja apeluje o rozwagę w ramach akcji BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE

Na drogach trwa policyjna akcja "SMOG"

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 21-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.

W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne wiele rodzin wyruszy samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Nawet jeśli droga dla niektórych nie będzie daleka, to powinna być bezpieczna.

- reklama -

Policja w dniach od 21 do 26 grudnia, zintensyfikuje działania na drogach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W tym wyjątkowym okresie mundurowi dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Nie może być jednak taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W czasie działań bezpieczny weekend, policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, prędkość z jaką będą poruszać się pojazdy.

Nie zapomnijmy też, o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. W warunkach zimowych trzeba przede wszystkim sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne i stan ogumienia.

Podczas tego świątecznego czasu zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, aby nasze Święta były spokojne, rodzinne i przede wszystkim bezpieczne.

publ.: /EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj