Pijany w sztok raciborzanin chciał przekupić policjantów [ZDJĘCIA]

W ręce policjantów z raciborskiej drogówki wpadł 31-latek, który kierując citroenem spowodował kolizje drogową. Mężczyzna miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Dodatkowo, w zamian za „załatwienie sprawy”, próbował wręczyć mundurowym 1000 złotych. Teraz odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia łapówki.

W piątkowy wieczór, około godziny 20.30 dyżurny raciborskiej policji otrzymał informacje, że na ulicy Józefa von  Eichendorffa doszło do kolizji drogowej. Z przekazanej informacji wynikało, iż kierowca uderzył w zaparkowaną na drodze skodę.

- reklama -

Na miejsce skierowany został patrol drogówki, który potwierdził informację o kolizji. Mundurowi zastali sprawcę zdarzenia, od którego wyczuwalny był alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni mieszkaniec Raciborza miał w organizmie prawie dwa i pół promila. Siedząc już w radiowozie, mężczyzna zaproponował policjantom w zamian za „załatwienie sprawy” tysiąc złotych łapówki.

Mundurowi przestrzegli go, że próba przekupienia policjanta jest przestępstwem, ten jednak zignorował to i ponowił ofertę, wyciągając gotówkę. 31-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty jazdy samochodem po pijanemu i próby wręczenia policjantom łapówki. Grozi mu więzienie.

/źródło. KPP Racibórz, oprac. wk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here