Pływadła ruszą 15 czerwca. Zostań autorem przyszłorocznego hasła przewodniego.

Znany jest już termin przyszłorocznych pływadeł. fot.: archiwum

Znany jest termin jubileuszowego, już 20. spływu pływadeł Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. Oryginalne konstrukcje pływające ze swoimi barwnymi załogami 40 kilometrów między dwoma partnerskimi miastami pokonają w dniach 15 i 16 czerwca.

Załogi tradycyjnie wyruszą w samo południe spod mostu Zamkowego w Raciborzu, a na nocleg staną w Dziergowicach i Przewozie, które na czas spływu połączy most pontonowy. Na przystań „Szkwał” wpłyną następnego dnia po południu.

- reklama -

Międzynarodowy Spływ Odrzański „Pływadła 2019” organizują nadodrzańskie samorządy z powiatów raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Stowarzyszenie Załóg Pływających „Rzeki dzielą, Odra łączy”. Załogi najefektowniejszych pływadeł otrzymają nagrody pieniężne.

Organizatorzy czekają na propozycje hasła przewodniego imprezy. Można je przesyłać do 30 stycznia do głównego pomysłodawcy imprezy – Bronisława Piroga, ul. Zamkowa 4, 47-260 Polska Cerekiew, tel. kom. 510 265 174, [email protected] Do ewentualnego uczczenia są dwie rocznice – 20-lecie pływadeł i 200-lecie podpisania tzw. protokołu bogumińskiego, czyli aktu prawnego, od którego rozpoczęła się kompleksowa regulacja Odry.

publ.: /EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here