Policjanci i celnicy uderzyli w nielegalny hazard w Tworkowie

0
Policja
Policja

Dzielnicowy z Krzyżanowic wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Rybniku w czwartek 27 grudnia br. uderzyli w nielegalny hazard. Policjant przystąpił do działania po tym jak uzyskał informację, z której wynikało, iż w jednym z budynków w Tworkowie mogą funkcjonować nielegalnie działające automaty do gier.

Mundurowy natychmiast powiadomił funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i wspólnie skontrolowali budynek pod kątem m. in. ujawnienia nielegalnie funkcjonujących automatów do gier hazardowych. Podczas kontroli jednego z pomieszczeń budynku w Tworkowie przy ulicy Głównej ujawniono sześć automatów do gier hazardowych, które funkcjonowały wbrew przepisom Ustawy o Grach Hazardowych, Ustawy Kodeks Karno-Skarbowy.

- reklama -

Każdy z automatów został sprawdzony i przewieziony do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej Organizatorom procederu grozi kara do lat 3 więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

/KPP Racibórz, oprac. eu/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here