Wyprawka Czytelnicza dla rocznika 2016 w raciborskiej bibliotece

0
„Mała książka – Wielki Człowiek”
„Mała książka – Wielki Człowiek”. Fot. MiPBP w Raciborzu

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Od 1 stycznia Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – Wielki Człowiek” mogą odbierać dzieci z rocznika 2016. Pakiety rozdaje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu.

- reklama -

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który odwiedzi jedną z filii raciborskiej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Pakiety są dostępne w następujących filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu:
– Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
– Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
– Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
– Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
– Filia nr 8, ul. Żorska 2
– Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
– Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here