Policyjne kontrole autokarów przed feriami zimowymi

0
kontrole autokarów racibórz ferie

Województwo śląskie rozpocznie ferie zimowe w lutym. W czasie przerwy zimowej na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów. O bezpieczeństwo, zwłaszcza autokarów z dziećmi, ma zadbać śląska policja.

Stróże prawa będą szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. Nie będą również pobłażali kierowcom naruszających inne przepisy ruchu drogowego, zagrażające bezpieczeństwu pozostałym uczestników dróg. Podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących (również na obecność w ich organizmach środków odurzających), stan techniczny pojazdów, oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Podobne kontrole będą przeprowadzane nie tylko na głównych trasach, ale też w samych miejscowościach wypoczynkowych.

- reklama -

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy przed wyruszeniem w trasę. W tym celu zaplanowane wyjazdy autokarów prosimy w miarę możliwości zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem, powiadomić właściwą komendę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli.

Kierowca autokaru powinien podjechać dwie lub minimum godzinę przed planowanym odjazdem w miejsce kontroli. Stosując się do tych zasad, unikniemy ewentualnego opóźnienia wyjazdu. Pamiętajmy, że w przypadku podejrzeń odnośnie trzeźwości kierowcy bądź stanu technicznego autokaru w trakcie podróży, o fakcie tym powiadomić należy telefonicznie dyżurnego policji, który skieruje patrol celem przeprowadzenia kontroli. W razie braku wyznaczonego miejsca kontroli, punkt kontroli zostanie wyznaczony podczas zgłoszenia.

W Raciborzu miejscem kontroli będzie parking u. A. Krajowej – ul. Karola
Nr telefonu: 32 4594200, 32 4594255

Ferie zimowe 2019:

14 stycznia – 27 stycznia

kujawsko-pomorskie
lubuskie
małopolskie
świętokrzyskie
wielkopolskie
21 stycznia – 3 lutego
podlaskie
warmińsko-mazurskie

28 stycznia – 10 lutego

dolnośląskie
mazowieckie
opolskie
zachodniopomorskie

11 lutego – 24 lutego

lubelskie
łódzkie
podkarpackie
pomorskie
śląskie

/fot. slaska.policja.gov.pl oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here