Kobiecy projekt w Wodzisławiu Śląskim obalił mity niepełnosprawności

0
Wodzisław droga do kobiecości projekt
Celem projektu była wizerunkowa metamorfoza kobiet, która wydobyła ich kobiecość i piękno, jednocześnie obalając mity na temat niepełnosprawności intelektualnej

– Ten dzień był dla nas jak pudełko czekoladek, z każdą minutą smak chwili był jedyny niepowtarzalny, zaskakujący – tak o swoich wrażeniach opowiadały uczennice Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, które wzięły udział w projekcie „Droga do kobiecości poczuciem pełnej własnej wartości”.

Projekt miał na celu podniesienie poczucia własnej wartości podopiecznych placówki w Wodzisławiu Śląskim. Kobiety przeszły wizerunkową metamorfozę, która wydobyła ich piękno. W projekcie wzięły udział uczennice z trzeciej klasy gimnazjum oraz z klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

- reklama -
wodzislaw droga do kobiecosci (1)
Uczestniczki projektu „Droga do kobiecości poczuciem pełnej własnej wartości”

Dzięki wsparciu Agnieszki Sochy pod okiem profesjonalnej stylistki Agaty Dominik (współpracującej m.in. ze słynnymi Mają Sablewską i Olivierem Janiakiem), dziewczyny mogły spełnić marzenia o profesjonalnym wizażu i modnej garderobie. Całe wydarzenie odbyło się w Centrum Handlowym Silesia Center w Katowicach. Ciąg dalszy nastąpił 5 stycznia, wtedy dziewczyny skorzystały nie tylko z usług stylisty, ale również fryzjera i wizażysty z Academy Alicji Glos-Krawczyk GAAK. Wszystko po to, aby stanąć przed obiektywem w profesjonalnej sesji zdjęciowej w studio Foto-Kołodziejska.

Jak podkreślają opiekunki uczennic, Agnieszka Mospańska i Anna Politowicz, pani Agnieszka zaczarowała „zwykłą szarą codzienność” dziewczyn.

/Powiat Wodzisławski oprac. kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here